Wyposażenie pokoju dla nowego członka rodziny bywa niemałym wyzwaniem. Również jeżeli chodzi o dekoracje pokój dziecięcy stwarza ogromne możliwości. Znalezienie estetycznych, wygodnych i bezpiecznych przedmiotów może być trudne, uwzględniając ogromny wybór dostępnych opcji. Dobrze zaprojektowane meble do pokoju dziecięcego, dodatki i ozdoby z oferty sklepu bravis.pl to doskonałe inspiracje do wykorzystania przy urządzaniu przestrzeni.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 10

Kolorowy pokój dziecięcy stymulujący rozwój

W pokoiku czy kąciku malucha powinna znajdować się przestrzeń do zabawy oraz odpoczynku. Tę pierwszą warto wyposażyć tak, by stworzyć kolorowy pokój dziecięcy zachęcający nie tylko do zabawy, ale również nauki. Dekoracje w pokoju dziecięcym powinny zostać dobrze przemyślane, dla najmłodszych niemowląt stymulować wzrok poprzez kontrastowe kształty, zaś starsze dzieci uczyć nazywania przedmiotów czy podstaw liczenia. Ogromną rolę odgrywają również dostosowane kolory ścian i mebli, a także ciepłe, delikatne a zarazem wystarczająco jasne oświetlenie.

Wybór mebli do pokoju dziecięcego też nie powinien być przypadkowy. Wysokiej jakości produkty spełniające normy bezpieczeństwa to dziś podstawa. Wiele z nich, w tym łóżeczka dziecięce czy foteliki do karmienia i zabawy są dobrze zaprojektowanymi, wielofunkcyjnymi przedmiotami. Łóżeczko może pełnić również funkcję kojca, przewijaka czy pozytywki i lampki nocnej, a krzesełko po rozłożeniu stanie się wolnostojącym zestawem krzesełka ze stolikiem dla malucha. Łóżko w pokoju starszego dziecka warto natomiast wyposażyć w barierkę zabezpieczającą przed wypadnięciem. Pokój najmłodszych warto w sezonie grzewczym również uzupełnić dobrym nawilżaczem powietrza.

Dzieciństwo to wyjątkowy okres w życiu, dlatego warto zadbać, by było dla dziecka niezapomniane również pod kątem kolorowego pokoju dziecięcego w którym mieszka. Będzie to łatwiejsze, gdy zdecydujesz się na produkty z oferty bravis.pl.